24 Şubat 2024 Cumartesi
Ana SayfaHaberPist Yerine Kar Yığınına Oturdu

Pist Yerine Kar Yığınına Oturdu

Kanada’da piste yaklaşırken kar yığınlarını fark edemeyen pilot, uçağının kar yığınına çarpmasına neden oldu.

İlginç kaza Kanada’da meydana geldi. Geçtiğimiz günlerde Lac De Gras Gölü yakınında meydana gelen kazada Air Tindi havayollarının DHC-6-300 Twin Otter tipi uçağı, gece uçuşu sırasında pistti şaşırdı. İçinde sekiz yolcu ve iki mürettebatın bulunduğu uçak karların üzerine oturdu. Bu kazada yolculardan 2’si ağır yaralandı. Diğerleri ise kazayı hafif sıyrıklarla atlattı. Kazazedelere ulaşmak zaman aldı. Yardım ekipleri geceyi zorlu doğa koşullarında geçiren kişileri hastaneye kaldırdı.

Air Tindi Havayolları Başkanı Chris Reynolds, kazanın öncesinde, uçuş ekibinin henüz inişe karar vermeden, kar yığınlarını fark edemediğini söyledi. Kazayla ilgili olarak Kanada Ulaştırma Güvenliği Kurulu soruşturma başlattı.

Turizm Muhabiri

Mesleği gazeteci. Tam 35 yıl Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yaptı. Bir insan ömrünün yarısı kadar bir süreyi, haber peşinde koşarak geçirdi. Yüzlerce, binlerce gazete sayfalarında emeği geçti. Turizm Muhabiri adındaki haber sitesini 2019 yılından kurdu ve o günden beri ekranlarınızdan yayın yapıyor.

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Çok Okunan

Son Yorumlar