24 Şubat 2024 Cumartesi
Ana SayfaHaberTHY'737 MAX 9'ları Uçuştan Çekti

THY’737 MAX 9’ları Uçuştan Çekti

ABD’de Portland-Ontario seferini yapmak üzere havalanan Alaska Havayolları’na ait Boeing 737MAX-9 tipi uçağın havada acil çıkış kapısının kopması, havacılık dünyasında şok etkisi yaptı. Bu nedenle de ilk olarak Alaska Havayolları, daha sonra da diğer havayolları filolarındaki Boeing 737-9 Max uçaklarını yere indirmeye başladı.

Bu kararı ilk uygulayan şirketler arasında Türk Hava Yolları da başı çekti. THY acil olarak filosundaki 5 adet “Boeing 737 MAX 9” tipi uçağını seferden çektiğini duyurdu. Konuya ilişkin olarak THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Üstün açıklamasında, filodaki bu uçakların uçuş güvenliği nedeniyle seferlerden çekildiğini belirterek, “Alaska Airlines’ın Boeing 737 MAX 9 uçağında yaşanan olay akabinde otoritelerin ön incelemesi sonucunda THY filosunda bulunan 5 adet Boeing 737 MAX 9 uçağın da tedbir amaçlı incelenmesi istenmiştir. Olaydaki teknik inceleme süreci tamamlanıp, otoritelerce talep edilen önlemler alınana kadar THY, filosundaki 5 adet Boeing 737 MAX 9 uçağını ilk inecekleri havalimanında operasyondan çekme kararı almıştır. Uçuş emniyeti en önemli önceliğimizdir” dedi.

Turizm Muhabiri

Mesleği gazeteci. Tam 35 yıl Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yaptı. Bir insan ömrünün yarısı kadar bir süreyi, haber peşinde koşarak geçirdi. Yüzlerce, binlerce gazete sayfalarında emeği geçti. Turizm Muhabiri adındaki haber sitesini 2019 yılından kurdu ve o günden beri ekranlarınızdan yayın yapıyor.

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Çok Okunan

Son Yorumlar