24 Şubat 2024 Cumartesi
Ana SayfaKültür-SanatGranitten Piramit Olur mu?

Granitten Piramit Olur mu?

Mısır Hükümeti 4500 yıllık Mikerinos piramitinde restorasyon yapılacağını ve piramidin granitle kaplanacağını açıklandı.

Giza piramitleri arasında en küçüğü olan Mikerinos’daki restorasyon projesi, tartışma yarattı. Birçok uzman Mısır Hükümeti’nin kararına tepki gösterdi ve “Piramit granitle kaplanamaz” dedi. Japonya tarafından finanse edilip desteklenen ve 3 yıl sürecek olan restorasyon için tartışmalar büyüyor. BBC Türkçe’de yer alan habere göre, sosyal medyada da piramit restorasyonuna çok sayıda eleştiri yapılıyor. Bazı uzmanlar projeyi, “Yapılması planlanan çalışmalar Pizza Kulesi’ni düzeltmeye benzetiyor” diye eleştirirken hükümette bu tepkilere duyarsız kalmamak için projeyi gözden geçirilmesi için uzmanlardan oluşan bir komisyonu görevlendirdi.

Turizm Muhabiri

Mesleği gazeteci. Tam 35 yıl Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yaptı. Bir insan ömrünün yarısı kadar bir süreyi, haber peşinde koşarak geçirdi. Yüzlerce, binlerce gazete sayfalarında emeği geçti. Turizm Muhabiri adındaki haber sitesini 2019 yılından kurdu ve o günden beri ekranlarınızdan yayın yapıyor.

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Çok Okunan

Son Yorumlar