24 Mayıs 2024 Cuma
Ana SayfaHaberAfrika Turizmine GMT Dopingi

Afrika Turizmine GMT Dopingi

GMT Fuarcılık Mısır’da “Afrika Turizm Forumu Egypt” adı altında dev bir etkinlik düzenliyor. 20-21 Mayıs 2024 tarihlerinde geçekleşecek turizm etkinlik Mısır’ın Sharm El Sheikh Uluslararası Kongre Merkezi’nde gerçekleşiyor.

Açılışını da Mısır Başbakanı Mustafa Madbuli’in yapacağı bu dev buluşmaya aralarında bakanlar, büyükelçiler, acenteler, uçak ve tur şirketlerinin olduğu 30 ülkeden 2 bine yakın turizm paydaşı katılıyor. Antalya Turizm Fuarı yaratıcısı GMT Fuarcılığın turizm sektörüne katma değer üretmek, yeni pazarlar keşfetmek amacı ile yaptığı etkinliğin Afrika kıtasının turizm hareketine doping olması bekleniyor.

Afrika Turizm Forumuna Mısır, Gana, Kenya, Madagaskar, Tanzanya, Uganda yatırım bakanlıkları; Mısır, Komorlar, Zanzibar, Tanzanya, Zambiya, Mozambik, Fildişi Sahili turizm bakanlıkları; Afrika ülkeleri büyükelçileri ve turizm profesyoneli, seyahat acenteleri ve turizm otoriteleri bir araya geliyor. Mısır Rixos Hotels’in, konaklama sponsorluğunda gerçekleşecek olan Foruma, Türkiye, Rusya, Almanya, Polonya, Romanya, Azerbaycan, Belarus, Kazakistan, Kırgızistan, Moldova, Özbekistan, Türkmenistan, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Abudabi, Katar, Kuveyt, İran, Lübnan, Umman, Mısır, Fas, Tunus, Cezayir ve Afrika ülkelerinden turizm profesyonelleri ilgi gösteriyor.

Selçuk Meral; Bu Bir Başlangıç

GMT Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral, projede turizm sektörü için katma değer üretmeyi hedeflediklerini belirtiyor. Meral; “Afrika Turizm Forumu’nda amacımız, Antalya Turizm Fuarı’nda olduğu gibi turizm sektörünün bileşenlerini bir araya getirmek, birlikte yeni bakış açıları yaratılmasına zemin hazırlamak. Daha önceki etkinliklerimizdeki inovasyonumuz ile turizm sektörü ve paydaşları için çok verimli bir platform yarattık. Mısır’da da Afrika kıtasında bölge ve dünya turizm paydaşları için aynı birliktelikleri yapabileceğimize inanıyoruz. Afrika Turizm Forumu bu yıl ilk olacak ama her yıl, mayıs ayının sonunda Afrika Turizm Fuarı olarak kapılarını açacak. Afrika Turizm Forumu bu inovatif girişimin başlangıcı olacak” dedi.

Erkan Yıldırım; Tarihi Bir Buluşma

Afrika Turizm Forumu konaklama sponsoru olan Rixos Hotels Egypt CEO’su Erkan Yıldırım da 20-21 Mayıs 2024 tarihlerinde ev sahipliğini yapacakları etkinlik için şöyle konuşuyor; “30 ülkeden 2 bine yakın katılımcıyı ağırlayacağız. Katılımcılarımız turizm sektörünün lider paydaşları, yatırımcılar ve turizm profesyonelleri olacak. Bu forum aynı zamanda 2025 yılı Mayıs ayında gerçekleşecek Afrika Turizm Fuarı’nın da lansmanı niteliğinde. Bu önemli etkinlik ile Rixos  Mısır  Otelleri olarak hem Mısır hem de Afrika turizmine değer katarak tarihi bir buluşma gerçekleştireceğiz.’’

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Çok Okunan

Son Yorumlar

Habil Tangören Açık Malezya’yı Keşfedin
habil tangören Açık Kish Adası Basra’nın İncisi…

Turizm Muhabiri sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et