24 Haziran 2024 Pazartesi

Turizmin Yeni Soluğu

Turizm Muhabiri Kadrosu

Yazarlarlarımızın tüm haberlerini ulaşmak için yazar ismi üzerine tıklayınız...

Yazarlarımız

Mesleği gazeteci. Tam 35 yıl Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yaptı. Bir insan ömrünün yarısı kadar bir süreyi, haber peşinde koşarak geçirdi. Yüzlerce, binlerce gazete sayfalarında emeği geçti. Turizm Muhabiri adındaki haber sitesini 2019 yılından kurdu ve o günden beri ekranlarınızdan yayın yapıyor.

Gazetecilik mesleğinde 40 yılını habercilik ile geçirmiş. Hala ilk günkü gibi aynı titizlik ve dürüstlükle çalışan bir duayen. Mesleğin çeşitli dallarında çeşitli mevkilerde çalışmış her zaman örnek gösterilen bir gazeteci.

 Gazetecilikte kimselere nasip olmayan bir kariyeri var. Muhabirlik, yabancı basın kuruluşlarının Türkiye temsilciliği köşe yazarlığı ve Genel Yayın Yönetmenliği gibi alanların gıpta edilen ustası.

Uluslararası havacılık sektörünün “Leydi” unvanlı hanımefendisi. Yabancı havayollarını dünyanın dört bir köşesindeki toplantılarının değişmez konuşmacısı. Ülkemizi yurt dışında tanıtmak için ülke, ülke koşturan bir turizmci.

Hürriyet Gazetesi'nde 30 yılı aşkın süre muhabirlik yaparak geçiren Mürteza Akkaya'nın uzmanlık alanı havalimanları. Uzun yıllar Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı'nda haber peşinde koşan Akkaka, havacılık camiasının çok yakından tanıdığı bir gazeteci.

Turizm camiasında “onu tanımayan onun da tanımadığı yok” deyişinin sözlük anlamı. Her konuda ustaca haber yazan bir gazeteci. Bilgi dağarcığı ile turizm konulu toplantı ve konferansların aranılan konuşmacısı.

Türk turizmin duayenlerinden. Çeşitli otellerde GM olarak çalıştıktan sonra halen mesleğini yenidünya üzerinden Los Angeles’de sürdüren aynı zamanda da Türkiye Film Komisyonu Derneği Başkanı.

Teknoloji, hayatımızın her anında, her yanında, hep karşımıza çıkan bir 21’nci yüzyıl gerçeği. Baş döndürücü bir hızla ilerliyor. Tam adapte olmuşken sürekli yenileniyor. Her geçen gün yeni bir kavram, yeni bir işleyiş ve işletim bizim başımızı döndürüyor. Bu gelişim tabii ki yaşamımızı kolaylaştırıyor, sağlık alanında hayatımızı kurtarıyor. Bu nedenle teknoloji önemli. Genç jenerasyonun daha kolay adapte olduğu teknojik yenilikler ve gelişmelerden de bizi kadromuzun “en genci” Can Akyol haberdar edecek.