24 Haziran 2024 Pazartesi
Ana SayfaHaberİstanbul Kültürünü Yaşatmaya Kararlı

İstanbul Kültürünü Yaşatmaya Kararlı

Kültür Turizm Bakanlığı İstanbul eski İl Müdürü Nedret Apaydın, halen İstanbul Kültür Elçileri Derneği’nin de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yapıyor. Unutulmaya yüz tutan kültürü yaşatmak için yıllardır uğraş veren Apaydın, şimdi de Bayrampaşa’ya Belediye Başkanlığı’na aday, adayı oldu.   

Türkiye’de kültür ve sanat alanında hizmet veren çeşitli kuruluşlarda görev alan Nedret Apaydın mesleki birikimlerini AK Parti Bayrampaşa Belediyesi Başkanlığı kanalı ile hizmete dökeceğini belirtiyor. Uzun yıllar bürokrasi içinde çalıştığını vurgulayan Apaydın “Kültür Turizm Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü yaptım dönemde başladığım bu çalışmaları hali hazırda devam ettiriyorum. İstanbul Kültür Elçileri Derneği Türkiye’de kültür ve sanat alanında kurulmuş en büyük 5’nci dernek unvanlı.

İstanbul kültürünün yaşaması İstanbul’da şehir kültürünün yerleşmesi ve kökleşmesi ve medeniyetimizin bize verdiği değerlerin halk içinde daha fazlalaşması için kuruldu. Dernek özellikle müze, sanat, kültür, nezaket, görgü saygı gibi kavramların hayatımızda daha fazla yer alması için gayret içinde. Kent Üniversitesi’nde “Şehir Kültür ve İstanbul” konulu dersler veriyorum. Bu derslerde İstanbul’a öğrenim görmek için gelmiş birinci sınıf üniversite öğrencileri İstanbul’u ve İstanbul kültürünü tanıtıyorum. Bu tanıtım öğrencilerin şehre uyumu açısından çok faydalı oluyor. Yılların tecrübelerini daha geniş kitlelere yaymak amacı ile de Bayrampaşa Belediye Başkanlığı’na aday adayı oldum. Bayrampaşa’da doğmuş, büyümüş, çalışmış, evlenmiş her sorunu ve sokağını bilen birisi olarak hayalimi gerçekleştirmek istiyorum. Bu nedenle yola çıktım. Seçildikten sonra komşularımın siyasi görüşleri ne olursa olsun, oy versinler ya da vermesinler ötekileştirmemeden bir kardeş bir komşu gibi konuşup hukuk çerçevesinde ve buna azami dikkat ederek hizmetlere başlayacağım” diyor.

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Çok Okunan

Son Yorumlar

Habil Tangören Açık Malezya’yı Keşfedin
habil tangören Açık Kish Adası Basra’nın İncisi…

Turizm Muhabiri sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et