24 Şubat 2024 Cumartesi
Ana SayfaHaber171 Uçağın 40’ı Denetledi

171 Uçağın 40’ı Denetledi

ABD Federal Havacılık İdaresi kaza sonrasında uçuşlarına izin verilmeyen 171 adet Boeing 737 MAX 9 tipi uçağın 40’ının denetiminin tamamlandığını duyurdu.

ABD’de Alaska Hava Yollarına ait Boeing 737 MAX 9 tipi yolcu uçağı, 5 Ocak akşamı havadayken gövdesinden bir parçanın kopması nedeniyle acil iniş yapmıştı. Olayın ardından FAA, aralarında THY’nin de bulunduğu Boeing 737 MAX 9 tipi yolcu uçakların seferlerini geçici olarak durdurmuştu. ABD Federal Havacılık İdaresi-FAA konu ile ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada, 171 adet Boeing 737 MAX 9 uçağının yere indirilmesi kararının alınması sonrasında, alt yüklenici Spirit AeroSystems’in de dahil olduğu Boeing’in üretim uygulamalarının ve üretim hatlarının araştırıldığı belirtildi. Açıklamada ayrıca 40 adet Boeing 737 MAX 9 uçağının denetiminin tamamlandığı, incelemelerin sürdüğü, söz konusu uçakların, FAA’nin güvenlik gerekliliklerini karşılayan nihai onayına kadar yerde kalmaya devam edeceği, Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulunun olayla ilgili soruşturmasının da devam ettiği vurgulandı.

Turizm Muhabiri

Mesleği gazeteci. Tam 35 yıl Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yaptı. Bir insan ömrünün yarısı kadar bir süreyi, haber peşinde koşarak geçirdi. Yüzlerce, binlerce gazete sayfalarında emeği geçti. Turizm Muhabiri adındaki haber sitesini 2019 yılından kurdu ve o günden beri ekranlarınızdan yayın yapıyor.

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Çok Okunan

Son Yorumlar