24 Şubat 2024 Cumartesi
Ana SayfaHaberArılar Kanadı Kovan Zannetti

Arılar Kanadı Kovan Zannetti

Havalimanında uçağın kanadına yapışan binlerce arı nedeniyle yolcular uzun süre uçaktan inemedi, uçağın yeni seferi de 1,5 saat gecikme ile yapılabildi.

Brezilya’da Greater Natal Havalimanı’nda yaşanan ilginç olay şöyle oldu; Voepass havayoluna ait uçak, havalimanına iniş yaptı. Uçak terminale girerek motorlarını kapattı. Bu arada yolcu tahliyesi için merdiven aracı uçağın kapısına yanaştı.

Görevliler kanadının altında bir karartı olduğu fark etti. Karartıya yakından bakınca da kanadın üzerindeki, karartının binlerce arıdan oluştuğu görüldü. Görevlilerin çabaları arıları kovmaya yetmeyince, havalimanı itfaiyesinden yardım istendi. İtfaiye ekibi sıvı püskürterek arıların uçaktan uzaklaşmalarını sağladı. Yapılan müdahale sayesinde yolcular uçaktan çıkabildi. Bu arada uçağın yapacağı diğer sefer de 1,5 saat rötarla gerçekti. Kaynak: Aerotime.aero

Turizm Muhabiri

Mesleği gazeteci. Tam 35 yıl Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yaptı. Bir insan ömrünün yarısı kadar bir süreyi, haber peşinde koşarak geçirdi. Yüzlerce, binlerce gazete sayfalarında emeği geçti. Turizm Muhabiri adındaki haber sitesini 2019 yılından kurdu ve o günden beri ekranlarınızdan yayın yapıyor.

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Çok Okunan

Son Yorumlar