12 Temmuz 2024 Cuma
Ana SayfaHaberHavacılık Deneyimi Yaşadılar

Havacılık Deneyimi Yaşadılar

Singapore Airlines, Eskişehir Teknik Üniversitesi öğrencilerine havacılık sektörünün perde arkasını gösterdi.

Öğrenciler, uçağın havalimanına inişinden bagaj işlemlerine, check-in prosedürlerinden, uçağa biniş sürecine ve A350-900 uçağına özel bir ziyarete kadar Singapore Airlines operasyonlarının her aşamasına tanıklık etti. Öğrencilerin ilginç günü, Singapore Airlines uçağının gelişini gözlemleyerek başladı. Daha sonra bagajların uçaktan indirilip bagaj bandına yerleştirildiği ana kadar geçen süreç öğrencilere anlatıldı. Ardından bilgilendirme toplantısı ile havalimanı operasyonunun sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için gerekli olan titiz koordinasyon hakkında bilgi verildi.

Check-in prosedürleri hakkında bilgi alan öğrencilere Singapore Airlines’ın, özverili ve verimli çalışması anlatıldı. Öğrenciler, son teknoloji ürünü A350-900 uçağını bindirildi ve son teknoloji ürününün özelliklerini inceledi. Daha sonra öğrencilere, Singapore Airlines’ın düzenlediği havacılık deneyimine aktif katılımları ve bağlılıklarını gösteren sertifikaların dağıtıldı.

Singapore Airlines Türkiye Genel Müdürü Hongyao Hu, yaptığı açıklamada, Singapore Airlines’ın Türkiye’de havacılığın geleceğine olan güçlü inancını dile getirdi. Ülkedeki genç havacılık tutkunlarının desteklenmesinin ve teşvik edilmesinin önemine değindi. Hongyao Hu, “Bu öğrencilerin coşkusuna ve kararlılığına tanık olmak, Türkiye’deki havacılık yeteneklerinin gelişmesine katkıda bulunma konusundaki kararlılığımızı bir kez daha haklı çıkarıyor. Burada sektör için umut verici bir gelecek görüyoruz ve gelecek nesil havacılık profesyonellerinin yetiştirilmesinde rol oynamaktan onur duyuyoruz” dedi.

 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Çok Okunan

Son Yorumlar

Habil Tangören Açık Malezya’yı Keşfedin
habil tangören Açık Kish Adası Basra’nın İncisi…

Turizm Muhabiri sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et