24 Mayıs 2024 Cuma
Ana SayfaHaberYalçın Manav'ı Kaybettik

Yalçın Manav’ı Kaybettik

Turizm sektörünün duayeni eski Turizm Bakanı Müsteşar Yardımcısı ve eski İstanbul İl Turizm Müdürü Yalçın Manav, yaşamını yitirdi.

37 yıl 9 ay Turizm Bakanlığı’nda çeşitli kademelerde hizmette bulunan 16 yıl İstanbul Turizm İl Müdürü olarak görev yapan Yalçın Manav 2002 yılında Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevinden 2003 yılında emekli olmuştu. Hayatı boyunca turizm ile iç içe olan ve son zamanlarında Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu Başkanlığı da yapan Yalçın Manav yurtdışında çeşitli ülkelerde aşçılık festivalleri ve yarışmalar düzenleyerek Türk mutfağının uluslararası alanlarda tanıtımı için çok çaba sarf etmişti. Yalçın Manav 83 yaşındaydı.
Turizm sektörünün duayeni Yalçın Manav’ın cenazesi 11 Mayıs 2024 Cumartesi günü (yarın), ikindi namazında Ataköy 5’inci kısım Camii’nden kaldırılacak. turizmmuhabiri.com ailesi olarak Yalçın ağabeyimize rahmet, kederli ailesine, sevenlerine ve tüm turizm camiasına başsağlığı dileriz.

Yalçın Manav Kimdi? 1941 Yılında Malatya’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. 1968 yılından itibaren 37 yıl 9 ay Turizm Bakanlığı’nda çeşitli kademelerde hizmette bulundu. 16 yıl İstanbul Turizm İl Müdürü olarak görev yaptı. 2002 yılında Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini üstlendi. Türk turizm sektörünün adını çok yakından tanıdığı biri olan Yalçın Manav Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu kurdu ve Başkanlığını üstlendi. Yalçın Manav’ın Türk aşçılarının dünyanın en saygın meslek kuruluşlarından biri olan Dünya Aşçılar Birliği (WACS) üyeliğine Dubai Kongresinde kabul edilmesinde büyük payı oldu.

Yalçın Manav’ın başkanlığını yaptığı, Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu halen 7 bin 400 üyesi ve 21 üye derneği var. Yalçın Manav yurtdışında çeşitli ülkelerde aşçılık festivalleri ve yarışmalar düzenleyerek Türk mutfağının uluslararası alanlarda tanıtımı için çok çaba sarf etmişti.

(

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Çok Okunan

Son Yorumlar

Habil Tangören Açık Malezya’yı Keşfedin
habil tangören Açık Kish Adası Basra’nın İncisi…

Turizm Muhabiri sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et