24 Mayıs 2024 Cuma
Ana SayfaKültür-SanatÖdül Avcısı Ayça Bingöl Gençlerle

Ödül Avcısı Ayça Bingöl Gençlerle

Türkiye’nin en uzun soluklu gençlik festivali Genç Günler’in söyleşilerinde bu ay başarılı oyuncu Ayça Bingöl var. Sanatçı 18 Mayıs Cumartesi günü Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde saat 18.30’da gençlerle buluşuyor.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olan Ayça Bingöl, Dormen Tiyatrosu’nda profesyonel oyunculuk kariyerine başladı ve 1998-2000 yılları arasında Tiyatro Fora’da konuk oyuncu olarak yer aldı. ‘Bana Bir Picasso Gerek’ isimli oyunla Duru Tiyatro topluluğuna katıldı.

2008 yılında rol aldığı ‘Bana Bir Picasso Gerek’ adlı oyundaki rolüyle, 13’ncü Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’nde, 12’nci Afife Tiyatro Ödülleri’nde ve 6’ncı Tiyatro Ödülleri’nde ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödüllerini aldı. Sonraki yıllarda, 16’ncı Çırağan Lions Ödülleri, 13’ncü Afife Jale Tiyatro Ödülleri, 14’ncü Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu ödüllerine değer görüldü. Öyle Bir Geçer Zaman ki isimli televizyon dizisindeki rolüyle 2011 ve 2012 yıllarında, Antalya Televizyon Ödülleri’nde Drama Dizisi En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı. Sonraki yıllarda, Çehov Makinesi, Hansel ve Gretel’in Öteki Hikâyesi oyunlarında ve Müslüm filminde oyunculuk ödülleri aldı.

Ayça Bingöl; Süper Baba, Tatlı Kaçıklar, Çiçek Taksi, Asmalı Konak, Kınalı Kar, Küçük Kadınlar, Öyle Bir Geçer Zaman ki gibi dizilerde canlandırdığı başarılı karakterlerle büyük bir seyirci kitlesinin beğenisini kazanan değerli bir sanatçımız, oyunculuk kariyerini gençlerle paylaşırken, bu süreçteki deneyim, bilgi ve birikimini de anlatacak.

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Çok Okunan

Son Yorumlar

Habil Tangören Açık Malezya’yı Keşfedin
habil tangören Açık Kish Adası Basra’nın İncisi…

Turizm Muhabiri sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et