13 Temmuz 2024 Cumartesi
Ana SayfaHaberYasak Ama Kumarhane Yapılıyor

Yasak Ama Kumarhane Yapılıyor

Las Vegas kökenli dev bir kumarhane şirketi, 4 milyar dolarlık yatırım yaparak Marjan adalarında tatil köyü ve kumarhane yapmak için kolları sıvadı. Halen Birleşik Arap Emirlikleri’nde kumar yasak. Kumarhanelerin açılması, kumarın şeriat kurallarına göre yasak olduğu BAE için önemli bir değişiklik olarak görülüyor.

Las Vegas’lı kumarhane işletmecisi Wynn Resorts Birleşik Arap Emirlikleri’nde 4 milyar dolarlık bir tatil köyünü, yapay olarak inşa edilen ancak uzun süredir kullanılamayan Ras Al Khaimah (RAK) emirliğine bağlı 2,7 kilometrekarelik Marjan Adaları yapacak. Dubai’nin ünlü Palm Jumeirah’sının yarısı büyüklüğünde olan ve 2013 yılında tamamlanan Marjan adalarındaki inşaat projelerinin toplam maliyetinin milyarlarca dolar olması bekleniyor.

Projenin en dikkat çeken bölümü ise kumarhane. Birleşik Arap Emirlikleri’nde kumarın yasal hale getirilmesi planlanırken diğer taraftan yeni bir ‘Las Vegas’ inşa edilmesi dikkat çekiyor. Wynn’in inşa ettiği tatil köyü ve kumarhane projesi RAK bölgesinde turizmin hızla büyüyeceği öngörülüyor. Yasalara göre kumar oynayanlar para cezasına ya da iki yıl hapis cezasına çarptırılıyor. Lübnan ve Mısır haricinde Arap coğrafyasında kumar yaygın değil. Altı Körfez İşbirliği Konseyi ülkesinin hiçbirinde kumarhane bulunmuyor.

BAE ise kumarı legal hale getirmek için bir komisyon oluşturdu. Dubai Investments PJSC’nin CEO’su Khalid Bin Kalban konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Wynn kumarhanesi ve tesisi Marjan için bir oyun değiştirici oldu. Herkes RAK’ın turizminin kumarhaneyle birlikte hızla büyüyeceği beklentisiyle orada. Aslında Ras Al Khaimah’a mini bir Vegas getiriliyor” dedi.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Çok Okunan

Son Yorumlar

Habil Tangören Açık Malezya’yı Keşfedin
habil tangören Açık Kish Adası Basra’nın İncisi…

Turizm Muhabiri sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et