24 Şubat 2024 Cumartesi
Ana SayfaHaberŞüpheli Yolcu Bindi THY Geri Döndü

Şüpheli Yolcu Bindi THY Geri Döndü

Ercan-İstanbul Havalimanı seferini yapan THY uçağında binen bir yolcu nedeniyle uçak kalkışından bir süre sonra Ercan Havalimanı’na geri döndü. Aranan yolcu polis tarafından uçaktan indirildi ve gözaltına alındı.

THY’nin TK-691 sefer sayılı uçağı yolcu İstanbul seferini yapmak üzere saat 10.05’de Ercan Havalimanı’ndan kalktı. Bu sırada KKTC polisi, aranan bir şahsın İstanbul’a giden THY uçağı yolcu listesinde bulunduğunu belirledi. Polis, hava trafik kontrol kulesiyle irtibata geçti ve THY uçağının geri döndürülmesini istendi. Kule de pilota durumu bildirdi. 

Bunun üzerine THY pilotu, yolcuları bilgilendirmek için uçakta bir teknik arıza olduğunu ve Ercan Havalimanı’na geri dönecekleri anonsunu yaptı. Uçak Ercan Havalimanı’na indi. Daha sonra polis ekipleri uçağa geldi ve aranan yolcuyu uçaktan indirip gözaltına aldı. Yolcunun uçaktan indirilmesinin ardından Ercan-İstanbul seferi gecikmeli olarak yapıldı.

Turizm Muhabiri

Mesleği gazeteci. Tam 35 yıl Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yaptı. Bir insan ömrünün yarısı kadar bir süreyi, haber peşinde koşarak geçirdi. Yüzlerce, binlerce gazete sayfalarında emeği geçti. Turizm Muhabiri adındaki haber sitesini 2019 yılından kurdu ve o günden beri ekranlarınızdan yayın yapıyor.

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Çok Okunan

Son Yorumlar