24 Haziran 2024 Pazartesi
Ana SayfaHaberHavalimanı Otoparkına Yüzde 148 Zam

Havalimanı Otoparkına Yüzde 148 Zam

Havalimanlarının 2024 yılında uygulanacak olan yeni otopark ücret tarifeleri belirlendi. Otopark ücretlerine yapılan acımasızca zamlar, özellikle aylık abonmanlık yapan uçuş ekipleri ve havalimanı personeli tarafından tepkilere neden oldu.

İstanbul Havalimanı, otopark ücretlerine yapılan yüzde 148,20’lik artış ile zam şampiyonu oldu. Yeni tarifelere göre; İstanbul Havalimanı’nda otomobillerin bir saatlik kapalı otopark ücreti 66’dan 90 TL’ye, açık otopark ücreti ise 52’den 70 TL’ye çıktı. Otomobillerin bir aylık kapalı otopark ücreti de bin 392 TL’den 3 bin 455 TL’ye fırladı.

Bu arada otomobiller için Antalya Havalimanı 50 TL, İzmir Adnan Menderes Havalimanı 60 TL, Ankara Esenboğa Havalimanı 65 TL oldu. Gazipaşa Alanya ve Zonguldak Çaycuma Havalimanı’nda ise 1 saatlik otopark ücreti 25 TL olarak belirlendi. Ankara Esenboğa Havalimanı’ndaki aylık abonmanlık ücreti 2 in 880 TL oldu. Yeni tarifelerin Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından ihale edilen Kamu Özel İşbirliği (KÖİ) Projeleri kapsamında Havalimanı-Terminal İşletmecileri tarafından işletilen tüm havalimanlarındaki otoparklarda uygulanacağı açıklandı.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Çok Okunan

Son Yorumlar

Habil Tangören Açık Malezya’yı Keşfedin
habil tangören Açık Kish Adası Basra’nın İncisi…

Turizm Muhabiri sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et