24 Şubat 2024 Cumartesi
Ana SayfaHaberİzmir Lonely Planet Listesinde

İzmir Lonely Planet Listesinde

Uluslararası seyahat rehberi Lonely Planet’in 2024 Seyahat Edilebilecek 10 Şehir listesine Türkiye’den sadece İzmir’i alındı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Lonely Planet’in 2024 yılında gidilecek “En İyi Şehirler” listesi için yaptığı açıklamada “Gurur duyduk. Bu İzmir’i dünya ve turizm kenti haline getirme vizyonumuz kapsamında birçok önemli adımdır” dedi. Soyer sözlerini söyle sürdürdü; “Kurvaziyer gemilerini yeniden kente getirerek uluslararası turizm konseylerine üye olduk. Ayrıca, uluslararası etkinliklere ev sahipliği yaparak İzmir’in adını dünyaya duyurduk. Pandemi sürecinde turizm hareketinin durmasına rağmen çalışmalarımıza devam ettik. Sonuçlarını almaya başladık. İzmir’e gelen ziyaretçilere 6 Turizm Bilgilendirme Ofisi ile hizmet veriyoruz. 2024 yılında da turizme yönelik çalışmaların hız kesmeden devam edeceğiz. Yeni destinasyonlar oluşturarak rehberlerle iş birliği yapılıyor. Sürdürülebilir turizm ve kurvaziyer turizmi alanındaki çalışmalar sonrasında 2023 yılında İzmir Limanı’na 31 gemi geldi. 2024 için ise 69 gemi rezervasyonu yapıldı” derken İzmir-Midilli seferlerinin devam edeceğini, ayrıca İzmir-Samos seferlerine de başlayacaklarını açıkladı.

Turizm Muhabiri

Mesleği gazeteci. Tam 35 yıl Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yaptı. Bir insan ömrünün yarısı kadar bir süreyi, haber peşinde koşarak geçirdi. Yüzlerce, binlerce gazete sayfalarında emeği geçti. Turizm Muhabiri adındaki haber sitesini 2019 yılından kurdu ve o günden beri ekranlarınızdan yayın yapıyor.

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Çok Okunan

Son Yorumlar