24 Haziran 2024 Pazartesi
Ana SayfaHaberVali Gül Turizm Temsilcileri İle

Vali Gül Turizm Temsilcileri İle

İstanbul Valisi Davut Gül, turizm sektörü temsilcileri ile Atatürk Kültür Merkezi’nde toplantı yaptı.

Toplantıya turizmden sorumlu Vali Yardımcısı Özlem Bozkurt Gevrek, Beyoğlu Kaymakamı Can Aksoy, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin, Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Yönetim Kurulu Başkanı Müberra Eresin, TÜROB Yönetim Kurulu Üyeleri Hediye Güral Gür, İsmail Taşdemir, Armin Zerunyan, TÜRSAB Başkan Yardımcısı Davut Günaydın, İTO Yönetim Kurulu Üyesi ve TUGEV Başkan Yardımcısı Bahadır Yaşık, Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı ile TÖSHİD Başkanı Mehmet T. Nane ve İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz ile bazı sektör temsilcileri katıldı.

İstanbul Valisi Davut Gül, toplantıda yaptığı konuşmada “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 2024 yılı turizm gelir hedeflerini açıkladı. İstanbul özelinde bu hedefe sunabileceğimiz tüm katkıları sunacağız. Turizm polisi ve araç sayımızı artıracağız. Dilencilik ile ilgili gördüğümüz her yerde işlem yapıyoruz. Bunu kararlıkla sürdürdüğümüz müddetçe bu konuda ciddi bir yol alacağız. Mesleki eğitim merkezi ve okullarımızda turizm alanında nitelikli personelin yetişmesini sağlayacağız” dedi.

Toplantıda sektör temsilcileri de İstanbul’da turizmde yaşanan sorunlar, hanut, ulaşım, turizm alanlarının ve deprem toplanma alanlarının planlanması, denizlerin kullanımının sağlanması gibi güncel konuların ve çözüm önerilerinin ele alındığı konulara değinildi.

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Çok Okunan

Son Yorumlar

Habil Tangören Açık Malezya’yı Keşfedin
habil tangören Açık Kish Adası Basra’nın İncisi…

Turizm Muhabiri sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et