24 Şubat 2024 Cumartesi
Ana SayfaDoğaArsenik Ve Kurşun Çok Yüksek

Arsenik Ve Kurşun Çok Yüksek

STK Gemi Söküm Platformu, yayınladığı “Türkiye’de Gemi Geri Dönüşümü: Sorunlar ve İleriye Dönük Hedefler” başlıklı raporda, sektöre dair önemli analizlere yer verdi.

Türkiye’deki gemi geri dönüşümü sektörü üzerinde araştırmalar yürüten Gemi Söküm Platformu, eski gemilerin işçi sağlığı ve iş güvenliği sağlayan tesislerde geri dönüştürülmesi için çalışmalar yaptı ve rapor hazırladı. Raporda, gemi geri dönüşüm süreçlerindeki çevresel etkiler, iş sağlığı ve güvenliği, hukuki çerçeve ve atık yönetimi gibi konular ele alındı. Bu alanlarda mevcut durum ve potansiyel iyileştirmeleri de detaylandırıldı. 1990’lardan bu yana yapılan çeşitli çalışmalarda, bölgedeki asbest ve diğer çevresel kirleticileri araştırıldı. İzmir Barosu Çevre Komisyonu da Liman Başkanlığının gemi söküm faaliyetlerini yeterince izleyemediğini ortaya koymuştu. Raporda, deniz suyu ölçümlerinde alüminyum ve demir atık seviyelerinin yüksek, arsenik ile kurşun kirliliğinin çok yüksek olduğu bilgileri yer aldı. yeşilgazete.org

Turizm Muhabiri

Mesleği gazeteci. Tam 35 yıl Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yaptı. Bir insan ömrünün yarısı kadar bir süreyi, haber peşinde koşarak geçirdi. Yüzlerce, binlerce gazete sayfalarında emeği geçti. Turizm Muhabiri adındaki haber sitesini 2019 yılından kurdu ve o günden beri ekranlarınızdan yayın yapıyor.

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Çok Okunan

Son Yorumlar