24 Şubat 2024 Cumartesi
Ana SayfaHaberEMİTT Belediyeler Panayırına Döndü

EMİTT Belediyeler Panayırına Döndü

27’nci EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı bu yıl turizm değil belediyeler panayırı haline geldi. 

Fuara katılan turizmcilerin sayısı az olunca Anadolu’nun çeşitli kent ve ilçelerinden gelen belediyeler, zamanında ülkemizin en gözde turizm fuarını amacından saptırdı. Yörelerini tanıtmaya gelen belediyeler sazlı sözlü, ekşili tatlılı, peynirli zeytinli stantlar açtı. Satışlar yaptı. Bu arada bazı stantlar dağıtılan yiyeceklerden alabilmek için de binlerce kişi belediyelerin bulunduğu salonlarda izdiham yarattı. Turizmcilerin bulunduğu salonlar ise boş kaldı. Az sayıda turizmcinin katıldığı fuarda bir anlamda “körler ve sağırlar” birbirini ağırladı.   

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin (TTYD) iş ortaklığında düzenlenen fuara Bulgaristan, Brezilya, Mısır, İran, Japonya, Kuzey Kıbrıs, Venezuela gibi ülkelerden bazı firmalar geldi. Fuar yarın (cuma) günü sona eriyor. Fuarın son gününde gerçekleştirilecek stant etkinlikleri şöyle: Şanlıurfa standında çiğ köfte yapımı, Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı standında folklor gösterisi, Bodrum Belediyesi’nde kokteyl ve DJ performansı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan gastronomik deneyimler tanıtımı. Japonya standında Kaligrafi gösterisi, renkli bantlar ile bardak altlığı yapımı

Turizm Muhabiri

Mesleği gazeteci. Tam 35 yıl Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yaptı. Bir insan ömrünün yarısı kadar bir süreyi, haber peşinde koşarak geçirdi. Yüzlerce, binlerce gazete sayfalarında emeği geçti. Turizm Muhabiri adındaki haber sitesini 2019 yılından kurdu ve o günden beri ekranlarınızdan yayın yapıyor.

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Çok Okunan

Son Yorumlar