12 Temmuz 2024 Cuma
Ana SayfaHaberBileti Al Uç Artık Yok

Bileti Al Uç Artık Yok

Venezuela, Meksika, Panama, Kolombiya, Küba ve Brezilya’ya gidecek yolcular için yeni koşullar olduğunu açıklandı. Söz konusu ülkelere giderken artık yalnızca pasaport ve vize yetmiyor. Yeni kurallara göre “Biletini al uç” artık yok.

Türk Hava Yolları, Güney Amerika da bazı ülkelere gidecek yolcuların ek kontroller yapılacağını duyurdu. Yolcuların o ülkelere giderken uçuşa kabul sırasında sıkı kontrollerin yapılacağını vurguladı. Bunlar arasında gidiş-dönüş uçak bileti, otel rezervasyonu, üzerindeki yeterli para veya kredi kartı olmayanlar gibi birçok kıstas o ülkelere girişte dikkat edilecek noktalar. İşte hangi ülke ne kontrolü istiyor?

KÜBA; İlk kez yurtdışına çıkanlar ülkeye giremeyecek. Küba’ya seyahat edecek yolcular, gidiş-dönüş ve transit yolculuklar için dönüş bileti, otel rezervasyonu ibraz etmek zorunda. Bagajı olmaması, uygun belgeleri bulunmaması, ilk kez yurt dışına çıkması ve üzerinde geçerli miktarda para veya kartı olmayanlar Küba’ya giremiyor.

KOLOMBİYA; Yolcuların otel rezervasyonu, gidiş ve dönüş yolculukları için aynı PNR’da yer alan dönüş bileti (Bilet tarihinin vize gerektiren ülkeler için vize gereklilik süresinin içinde olması koşuluyla) ve transit uçuş olması halinde transit süresinin 24 saatten az olması isteniyor. Bagajı olmayan, seyahat amacına uygun belgeleri bulunmayan yolcuların giremeyecek.

VENEZUELA;  THY’nin internet sitesindeki açıklamada “Venezuela Karakas Simon Bolivar Havalimanı varışlı uçuşlar için dikkat edilmesi gereken kurallar söyle sıralandı. Yolcular Karakas Simon Bolivar Havalimanı’nı aktarma noktası veya Venezuela’ya giriş amacıyla kullanabilirler. Aktarma noktasında, Karakas Simon Bolivar Havalimanı’nda ülkeye giriş yapmadan aktarma uygulaması mevcut değildir. Ülkeye giriş için gerekli genel şartlar ise, Vize( Seyahat amacına uygun), Otel rezervasyonu (Ödemesi yapılmış ve seyahat sürecini kapsayan, dönüş bileti ve noter onaylı resmi davet yazısı gerekmektedir” denildi.

MEKSİKA; Ülkeye giriş için Meksika elektronik onay belgesi (aynı belgenin tekrar kullanılmamak şartıyla), otel rezervasyonu (ödemesi yapılmış ve seyahat sürecini kapsayan), dönüş bileti zorunlu. Uzun süreli konaklaması olup bagajı olmayan yolcular, ilk kez yurt dışına seyahat eden yolcular, beyan ettiği seyahat amacına uygun belgeleri bulunmayan yolcuların ülkeye giriş talepleri kabul edilmiyor.

PANAMA; Son varış noktası Panama olan, Panama üzerinden aktarma yapan yolcular için geçerli vizeye sahip olması (vize gerektiren ülkeler için), gidiş dönüş yolculuklar için dönüş bileti, otel rezervasyonu ve transit uçuşlar için aktarma süresinin 12 saati aşmaması şartlarını var. Bagajı olmayan, uygun belgeleri bulunmayan kişiler ve gümrük polisinin mülakatında uygun bulunmayanalar ülkeye alınmayacak.

BREZİLYA; Yolcular için ise gidiş-dönüş ve transit yolcular için dönüş bileti, otel rezervasyonu, transit uçuşlar aktarma süresinin 24 saati aşmaması şartı aranıyor. Bagajı olmayan, uygun belgeleri bulunmayan, ilk kez yurt dışına seyahat eden yolcuların ülkeye alınmıyor.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Çok Okunan

Son Yorumlar

Habil Tangören Açık Malezya’yı Keşfedin
habil tangören Açık Kish Adası Basra’nın İncisi…

Turizm Muhabiri sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et