24 Mayıs 2024 Cuma
Ana SayfaHaber4 Bin Türk Geldi Hedef 8 Bin

4 Bin Türk Geldi Hedef 8 Bin

Mauritius Turizm Tanıtım Ofisi Başkanı Arvind Bundhun, “Ülkemize Türkiye’den geçen yıl 4 bin Türk turist geldi.  Bu yıl 8 bu sayının bine çıkmasını ümit ediyoruz. Türk vatandaşlarından vize istemiyoruz bu nedenle bize talep fazla” dedi.

Cahit Akyol / Mauritius turizm tanıtım yetkilileri İstanbul’da ülkelerini turizm acentelerine anlattı. Toplantıda ekip Başkanı Arvind Bundhun,  Turizm Tanıtma Sorumlusu Savin Teeha ve Türk Hava Yolları (THY) Mauritius Satış ve Pazarlama Müdürü Masum Aydın konuşma yaptı.

Başkanı Arvind Bundhun, Mauritius’un turizmden 2023 yılında 87 milyar rupi (3 milyar Euro) gelir elde ettiklerini belirterek “2024 yılında bu sayıyı 100 milyar rupinin üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. En çok harcama yapan ülkeler ise İsviçre ve Suudi Arabistan. Geçtiğimiz yıl 1,3 milyon turist geldi. Bu yıl bu rakamın 1,4 milyon kişiye çıkacağını hedefliyoruz. En fazla Fransa, İngiltere, Almanya ve Güney Afrika’dan turist geliyor” dedi.

Daha sonra kürsüye Turizm Tanıtma Sorumlusu Savin Teeha geldi ve; “Mauritius, Türkiye’ye 10, Avrupa’ya 12 saat mesafede. Adamızda 114 otel var. Kasım-Nisan arası en iyi sezon. Sıcaklık ortalamamız 28-33 derece arasında. Kış Mayıs ayında başlıyor Ekim ayında sonlanıyor. Sıcaklıklar ise 22-28 derece arasında. Gecelik konaklamalar kış sezonunda gecelik 300-400 dolar, yaz sezonunda ise 500-1000 dolar arasında değişiyor” diye konuştu.


THY 80 Bin Kişi Taşıdı

Türk Hava Yolları (THY) Mauritius Satış ve Pazarlama Müdürü Masum Aydın da “THY’nin Mauritius’ta 9 yıldır faaliyet gösteriyor. haftada 5 sefer yapıyoruz. Haziran ayı itibariyle haftanın 7 sefer yapmaya başlayacağız. 2023 yılında Mauritius’a 80 bin yolcu taşıdık, Daha çok Avrupa’dan İstanbul aktarmalı uçuşlar gerçekleştiriyoruz. Şu anda İstanbul’dan bilet fiyatlarımız 25 bin liradan satışa sunuldu. Eylül ayına kadar uçuşlarımızın yüzde 80’i doldu. Uçuşlarımız gece yapıldığı için de gün kaybı yaşanmıyor. Bu promosyonları Ağustos ayında artırmayı planlıyoruz. Ben Türkiye’nin Mauritius için çok güçlü bir pazar olacağını düşünüyorum” diye açıkladı.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Çok Okunan

Son Yorumlar

Habil Tangören Açık Malezya’yı Keşfedin
habil tangören Açık Kish Adası Basra’nın İncisi…

Turizm Muhabiri sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et