24 Mayıs 2024 Cuma
Ana SayfaHaberKapkaç da Dünyada 7’nciyiz

Kapkaç da Dünyada 7’nciyiz

Yapılan araştırmaya göre turistlerin kapkaç olaylarına en çok maruz kaldığı riskli ülkeleri belirlendi. Türkiye listede 7’nci sırada…

Yaz sezonunun yaklaşmasıyla birlikte turizm sektöründe hareketlenme başladı. Bu canlılık, bir yandan tatilciler için heyecan verici gelişmeler getirirken, diğer yandan güvenlik sorunlarına da işaret ediyor. İngiltere’nin önde gelen gazetelerinden Daily Express, bir sigorta şirketinin gerçekleştirdiği ve Avrupa’daki en riskli tatil rotalarını belirleyen araştırmanın sonuçlarını yayınladı. Karar’da yer alan habere göre, listede ilk sırada İtalya var.

Araştırma, turistik cazibe merkezlerinin yoğunluk kazanmasıyla birlikte kapkaç ve hırsızlık gibi suçların da artış gösterdiğine dikkat çekiyor. İtalya’dan sonra sıralamada Fransa, İspanya, Almanya ve Hollanda yer aldı. Türkiye bu listeye 7’nci sırada. Ülkemizi Portekiz, Yunanistan, Polonya ve İrlanda takip etti.

Roma Trevi Çeşmesi

Sigorta şirketinin sözcüsü Tiffany Mealiff, İngiliz medyasına yaptığı açıklamada, özellikle turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği müze, anıt ve mekanlarda hırsızlık riskinin arttığını ileri sürdü. Mealiff, turistlerin bu tür yerlerde daha dikkatli olmaları gerektiğini savunurken araştırmada, özellikle Roma’daki Trevi Çeşmesi, Paris’teki Eyfel Kulesi ve Barcelona’nın ünlü caddesi Las Ramblas’ın hırsızlık için riskli bölgeler arasında olduğuna vurgulandı.

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Çok Okunan

Son Yorumlar

Habil Tangören Açık Malezya’yı Keşfedin
habil tangören Açık Kish Adası Basra’nın İncisi…

Turizm Muhabiri sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et