24 Mayıs 2024 Cuma
Ana SayfaHaberKutsal Başlık Çöp Torbasında

Kutsal Başlık Çöp Torbasında

Air Canada ile seyahat etmek için uçağa başında Kızılderililerin kutsal saydığı başlığı ile binen meclis üyesinin başlığı, kabin ekibi tarafından alındı. Kutsal başlık çöp torbasına konularak kargo da taşındı.

Kanada İlk Milletler Meclisi Ulusal Şeflerinden Cindy Woodhouse Nepinak’ın, başından geçen olay önceki gün Kanada’da Montreal-Fredericton seferini yapan Air Canada uçağında meydana geldi.

Uçakta yolcular arasında bulunan ve AFN Ulusal Şef (Kanada’nın ilk milletlerini temsil eden Kızılderili gruplardan oluşan İlk Milletler Meclisi’nin üyelerinden) Cindy Woodhouse Nepinak, şapkasını çıkartması için uyarıldı. Kabin ekibi, Ulusal Şef Nepinak’ın kutsal sayılan başındaki başlığı çıkararak kendilerine teslim etmesini istedi. Cindy Woodhouse Nepinak, kabin ekibinin ısrarı karşısında, başlığını istemeyerek kabin memuruna verdi, ancak hostesin, kutsal başlığı bir çöp torbasına koymasına itiraz etti. Olayın fotoğraflarla sosyal medyaya yansıması üzerine Air Canada yetkilileri, açıklama yaparak özür dilerken, bu üzücü olaydan sonra politikalarını gözden geçireceklerini bildirdiler. Havayolu yetkilileri, konuyu takip ettiklerini ve Air Canada’nın “müşterileri kutsal kültürel öneme sahip eşya ve sembollerle ağırlamanın önemini anladığını ve geçmişte şeflerin başlıklarını kabinde taşırken seyahat edebildiklerini” ifade etti.

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Çok Okunan

Son Yorumlar

Habil Tangören Açık Malezya’yı Keşfedin
habil tangören Açık Kish Adası Basra’nın İncisi…

Turizm Muhabiri sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et