24 Mayıs 2024 Cuma
Ana SayfaKültür-Sanatİnce Memed Kadıköy’de

İnce Memed Kadıköy’de

Yaşar Kemal’in başyapıtı ‘İnce Memed’i resimleyen İsmail Gülgeç’in eserlerinden oluşan sergi Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi’nde sanatseverlerle buluşuyor.

Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi, bir kültür ve sanat kenti olan ilçeyi, sanatının gelişmesi ve karikatürü her yaştan Kadıköylü ile buluşturmak için bir sergi daha açıyor.

Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi’nin bu haftaki konuğu Yaşar Kemal’in unutulmaz eseri İnce Memed’i usta çizgilerle yeniden yorumlayan karikatürist İsmail Gülgeç’in İnce Memed Sergisi. Yaşar Kemal’in doğup büyüdüğü Çukurova’daki destanlardan ve isyanlardan etkilenerek yazdığı İnce Memed eserlerini çizgilerle buluşturan ve Gülgeç’in karikatürlerinden oluşan sergi, merakla bekleniyor. Yaşar Kemal’in kaleminden İsmail Gülgeç’in Fırçasına Bir Destan: İnce Memed sergisi, Çizgi Roman Okurları Derneği Başkanı Önder Çakı’nın arşivinden seçilerek hazırlandı. Koleksiyonunda bulunan orijinal çizimlerin yer aldığı eserlerin bulunduğu sergi, 14 Haziran tarihine kadar Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi’nde görülebilir

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Çok Okunan

Son Yorumlar

Habil Tangören Açık Malezya’yı Keşfedin
habil tangören Açık Kish Adası Basra’nın İncisi…

Turizm Muhabiri sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et