24 Mayıs 2024 Cuma
Ana SayfaYazarMICE’nin Kalbi Sri Lanka’da Atıyor

MICE’nin Kalbi Sri Lanka’da Atıyor

Sri Lanka’da 27-31 Mayıs 2024 tarihleri ​​arasında Southern MICE Expo 2024 adı altında bir etkinlik düzenleniyor. Etkinliğin amacının, bölgenin turizminin merkezi olarak çekiciliğini arttırmak olduğu belirtildi. MICE Expo 2024’e dünya çapında 115 uluslararası acente katılıyor.

Cahit AKYOL

Sri Lanka Turizm ve Arazi Bakanlığı’nın onayıyla düzenlenen Southern MICE Expo 2024, Sri Lanka Kongre Bürosu (SLCB) tarafından organize edilen etkinlik basın toplantısıyla açıklandı. Sri Lanka’nın güney bölgesini (MICE) için öncelikli destinasyon olarak konumlandırmak amacını taşıyan etkinliğin ülkenin yerel satıcıları yabancı meslektaşlarıyla ortak iş yapma olanaklarını sağlayacağı belirtiliyor. Toplantının açılış konuşmasını Sri Lanka Turizm, Arazi, Spor ve Gençlik İşleri Bakanı Harin Fernando yaptı.

Turizm, Arazi, Spor ve Gençlik İşleri Bakanı Harin Fernando

Bakan Fernando etkinlik için şunları söyledi; “Sri Lanka’nın muhteşem Güney Eyaletini MICE turizmi için gelecek vaat eden bir destinasyon olarak göstermeye çalışan SLCB’yi desteklemekten gurur duyuyoruz. Ticari etkinliklerin dinamik olduğu bir dünyada, Southern MICE Expo 2024, paydaşları bir araya getirmeyi ve Sri Lanka’daki benzersiz MICE deneyimlerine açılan bir kapı olarak hizmet etmeyi, yerel ekonomileri desteklemeyi ve konuklar ve etkinlik sahipleri üzerinde kalıcı bir etki bırakmayı amaçlıyor.”

MICE Pazarında İddialıyız

Turizm ve Arazi Bakanlığı Sekreteri HMBP Herath da şöyle konuştu: “Güney MICE Expo 2024, ekonominin canlanmasına yardımcı olacak ve olumlu değişim için bir katalizör haline gelecektir. MICE turizm pazarının Sri Lanka’yı, benzersiz bir kültür ve tarih, bol miktarda doğal güzellik ve çeşitli yeni deneyimler ile tamamlanan, erişilebilir ve uygun fiyatlı bir MICE destinasyonu olarak değerini görmesine yardımcı olacaktır. Southern MICE Expo 2024’ün yerli ve yabancı turizm hizmet sağlayıcılarının bağlantı kurması, ağ kurması, birlikte büyümesi ve Sri Lanka’nın MICE gezginlerine bir destinasyon olarak neler sunabileceğini sergilemesi için mükemmel bir platform olacağına inanıyorum.”

Sri Lanka’nın başkenti Colombo

Fuarlara Ev Sahipliğine Başladık

SLCB Başkanı Thisum Jayasuriya da etkinliğin önemine değinerek “Canlı kültür ve kıyı güzelliğinin kendine özgü karışımıyla Güney Bölgesi, insanların sosyal ağları aracılığıyla dünyaya ulaşmak için muazzam bir potansiyele sahip cennet gibi bir MICE destinasyonu. Odak noktamız yerel ekonomileri canlandırmak ve yerel işletmeler üzerinde kalıcı ve müreffeh bir etki bırakmak. Bu doğrultuda, adanın çeşitli yerlerinde sadece o bölgeyi öne çıkarmak için değil aynı zamanda yerel ekonomilerin canlanmasını kolaylaştırmak için fuarlara ev sahipliği yapmaya başladık. Geleneksel iş yapma yöntemlerinden uzaklaşıyoruz ve yerel işletmeleri ve toplulukları da içeren daha kapsayıcı deneyimler sunuyoruz. Onlara tam destek veriyoruz” dedi.

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Çok Okunan

Son Yorumlar

Habil Tangören Açık Malezya’yı Keşfedin
habil tangören Açık Kish Adası Basra’nın İncisi…

Turizm Muhabiri sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et