13 Temmuz 2024 Cumartesi
Ana SayfaHaberUçmayan Kalmasın

Uçmayan Kalmasın

Sivrihisar Havacılık Merkezi (S.H.M) Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Eskişehir Necati Artan Tesisleri’nde “Uçmayan Köy Kalmasın” adlı bir uçuş etkinliği düzenledi. Ücretsiz etkinliğe, çevre köylerden çok sayıda kişi katıldı ve hayatlarında ilk kez uçağa bindi.

Etkinliğe, Böğürtlen, Kadıncık ve Hamam Karahisar Köylerinden vatandaşlar katıldı. Bu yıl 8’ncisi düzenlenen etkinlik yoğun ilgi gördü. Uçuşlar, Cessna 172, Tecnam P91 uçakları ve Bell407 helikopteri ile gerçekleştirildi.

Bugüne kadar 5 bine yakın kişiyi gökyüzüyle buluşturan Sivrihisar Havacılık Kulübü Derneği, etkinlik için birkaç ay öncesinden köylerin muhtarlarıyla iletişime geçilerek, uçmak isteyen kişilerin kayıtlarını aldığı belirtildi. 

Etkinlik için açıklama yapan Havacı Kadınlar Derneği Başkanı Pilot, Prof. Dr. Rabia Gönül Sezer Yamanel, “Ülkemizde havacılık kültürünün oluşması ve yaygınlaştırılması amacıyla bir sosyal sorumluluk projesi olarak

her yıl bu etkinliği düzenleyen Sivrihisar Havacılık Kulübü Derneği, bugüne kadar ‘Uçmayan Köy Kalmasın’ etkinliği ile yüzlerce vatandaşımızı ücretsiz uçurdu. Biz de Havacı Kadınlar Derneği olarak bu projeye katkıda bulunmak istedik. Tecnam P92 hava aracı ile etkinliğe katılan bazı vatandaşlarımızı uçurduk. Uçuş sonrası insanların mutlu olduğunu görmek çok güzel bir duygu” dedi.

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Çok Okunan

Son Yorumlar

Habil Tangören Açık Malezya’yı Keşfedin
habil tangören Açık Kish Adası Basra’nın İncisi…

Turizm Muhabiri sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et