24 Şubat 2024 Cumartesi
Ana SayfaHaberBatik Air Başladı

Batik Air Başladı

Malezya merkezli havayolu şirketi Batik Air Malaysi Airbus A330 tipi uçaklarla haftada dört kez karşılıklı olarak gerçekleştirmek için Kuala Lumpur – İstanbul Sabiha Gökçen (SAW) seferlerini başlattı. Malezya’dan gelen ilk uçak ‘su takı’ töreniyle karşılandı.

Cahit AKYOL

Türkiye temsilciğini APG Türkiye’nin yaptığı Batik Air,in, Kuala Lumpur (KLIA) – İstanbul (SAW) seferlerinin haftada dört sefer yapılacağı açıklandı. 10 saat 50 dakikada gerçekleşecek seferler ayrıca Sabiha Gökçen’in ilk uzun menzilli destinasyonu oldu. Öte yandan  Sabiha Gökçen (İSG), Kuala Lumpur yeni hattı ile küresel ağını genişletti.

Kültür ve finans başkenti Kuala Lumpur ile köklü tarihi, hayranlık uyandıran mimarisi, çok çeşitli kültürel zenginliğinin yanında boğazın eşsiz huzurunu yaşatan İstanbul’un bağlanması Batik Air’in bugüne kadarki en uzun menzilli uçuş rotası olduğu belirtildi.

Seferlerin, iş ve tatil amaçlı seyahatler için büyük konfor, kolaylık ve uygun fiyat seçenekleri sunduğu ileri sürüldü. Bu yeni rotayla yolcular aynı zamanda İstanbul Sabiha Gökçen üzerinden Avrupa’ya bağlanırken, Kuala Lumpur inişli olarak da Güneydoğu Asya, Doğu Asya ve Avustralya’ya daha kolay, hızlı ve uygun fiyatlarla ulaşabilecek. İstanbul’dan hareket eden yolcular direkt uçuşla çeşitli etnik kökenleri, dilleri ve dinleri içinde barındıran Malezya’ya gidecek ve buradan aktarmalı olarak Jakarta, Bali, Singapur, Bangkok, Phuket, Tokyo, Seoul ve Perth gibi daha ötedeki popüler destinasyonlara daha kolay ve konforlu ulaşacak.

Kuala Lumpur’dan hareket edecek uçak her pazartesi, çarşamba ve cuma günü saat 16:50’de kalkacak ve yerel saatle 22:45’te SAW’a varacak; sadece pazar günleri KUL’dan kalkış saat 20:00’de olacak ve SAW’a varış saat 01:55’te olacak. Sabiha Gökçen Havalimanı kalkışlı dönüş uçuşlar ise her pazartesi saat 05:00’te (yerel saat) kalkacak ve KUL’a saat 20:50’de varacak, salı, perşembe ve cumartesi günleri ise saat 12:05’te (yerel saat) kalkacak ve KUL’a saat 15:55’te ulaşacak.

Turizm Muhabiri

Mesleği gazeteci. Tam 35 yıl Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yaptı. Bir insan ömrünün yarısı kadar bir süreyi, haber peşinde koşarak geçirdi. Yüzlerce, binlerce gazete sayfalarında emeği geçti. Turizm Muhabiri adındaki haber sitesini 2019 yılından kurdu ve o günden beri ekranlarınızdan yayın yapıyor.

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Çok Okunan

Son Yorumlar