24 Mayıs 2024 Cuma
Ana SayfaKültür-SanatGece Görüşü Sergisi

Gece Görüşü Sergisi

Türk figüratif resim sanatının önemli isimlerinden Orhan Umut, küratörlüğünü Zeynep Öztürk’ün üstlendiği “Gece Görüşü” adlı sergisini 18 Nisan – 11 Mayıs tarihleri arasında DG Art Project’de açıyor.

Orhan Umut yeni sergisi için; “Benim resmettiğim insanlar, her türden yabancılaşmanın ve insanilikten uzaklaşmanın dünyasında her nasılsa yaşama sevinçlerini korumakta ve umutlarını yeşil tutuyor. Bundandır ki, kendilerine ait münhasır alandan çıkmış ve kolektif bir üretim alanı olan sokağa taşmışlar. Bu hâlleriyle güven veren, yatıştıran ve bizimle olan figürler. Adı ‘Gece Görüşü’” olan bu sergimde, bazı şeylerin üstesinden gelemeyeceklerinin farkında olan kahramanlar, bir hayal unsuru olan gündüzü ve aydınlığı konuşmaya devam ederler. Onların bir arada olmaları, ef ve püf kumpanyasıyla özelleştirilmiş hayata karşı bir reddediş ve mekân anlayışına katkıdır” diyor.

Birçok kurum, kuruluş, müze ve özel koleksiyonda eserleri bulunan Orhan Umut’un sergisi 11 Mayıs 2024 tarihine kadar DG Art Project’te ziyaret edilebilir.

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Çok Okunan

Son Yorumlar

Habil Tangören Açık Malezya’yı Keşfedin
habil tangören Açık Kish Adası Basra’nın İncisi…

Turizm Muhabiri sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et