24 Mayıs 2024 Cuma
Ana SayfaHaberRobotlar Kat Hizmetlerinde

Robotlar Kat Hizmetlerinde

Fransa’nın başkenti Paris’in kalbinde hizmet veren The Marriott Renaissance La Defense Oteli’nde kat hizmetleri robotlara emanet edildi.

Avrupa’da ilk olan uygulama için, 4 yıldızlı 330 odalın otelin kat hizmetlerini robotlar yapmaya başladı. Kerem Köfteoğlu’nun THP’den derlediği bilgilere göre; otelin genel müdürü Pierre Brochard, yenilikçi teknolojilerden yararlanarak hizmet kalitelerini bir üst seviyeye taşımaya kararlı olduğunu söylüyor.

SoftBank Robotics’in W3 robotların kullanan Avrupa’nın ilk oteli olduklarını belirten  Brochard,” Robotlar 7/24 çalışarak otelin tüm katlarını temizleyip kullanıma hazır  tutuyor. Ayrıca sadece kat hizmetlerini yerine getirmiyor, müşterilerin talep ettiği siparişleri de odalarına götürüyorlar. Robotlar koridorlarda gezinme ve asansörü kullanma gibi konularda çok kabiliyetle olarak geliştirildi. Bu nedenle de otelimizde ihtiyaç duyulan hizmetleri 24 saat çalışarak yerine getiriyor. W3 robotları konaklama sektörünün ihtiyaçları dikkate alınarak, buna uygun algoritmaya göre tasarlandı” diyor.

Otelin Kat Hizmetleri Yöneticisi Julie Kuhn ise “Robotlarla çalışmayı tek kelimeyle özetlemek gerekirse çok verimli olduğunu söyleyebilirim” dedikten sonra şunu ekliyor: “Akıllı teknolojiler ve robotlar bize günlük çalışmalarımızda yapacağımız tüm işlerle ilgili doğru karar vermemizi kolaylaştırıyor. Teknolojiyi yaptığımız işlere uyarlamadığımız eski dönemde, üretkenlik ve verimliliği ölçmek hiç de kolay değildi. Şimdi yeni teknolojiler sayesinde konaklama sektöründe analitik düşünüp hızlı kararlar alabiliyoruz. Yeni teknolojilerle toplanan veriler, bize müşterileri daha iyi anlayıp, daha verimli çalışmak konusunda çok yardımcı oluyor.”

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Çok Okunan

Son Yorumlar

Habil Tangören Açık Malezya’yı Keşfedin
habil tangören Açık Kish Adası Basra’nın İncisi…

Turizm Muhabiri sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et