24 Mayıs 2024 Cuma
Ana SayfaKültür-SanatMuhsin Ertuğrul Anıldı

Muhsin Ertuğrul Anıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, kurucusu, oyuncu, yazar, çevirmen, tiyatro ve sinema yönetmeni Muhsin Ertuğrul’u, ölümünün 45. yıl dönümünde kabri başında andı.

Ateş ÇELİK

Anma törenine,  Şehir Tiyatroları Müdürü Oytun Askeroğlu, Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Ayşegül İşsever, Genel Sanat Yönetmeni Yardımcıları Emrah Özertem, Tankut Yıldız’ın yanı sıra Betül Arım, Hilmi Zafer Şahin, Uğurtan Atakan, Hüseyin Köroğlu, Gökçer Genç’in de aralarında olduğu Şehir Tiyatroları sanatçıları katıldı.

Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Ayşegül İşsever yaptığı mezar başında yaptığı konuşmada: “Sevgili Hocam eminim bizi görüyorsunuz. Geldiğimiz nokta sizi çok mutlu ediyordur. Sizin, çağın gereklerine göre zamanında tiyatronun dilini yenilediğiniz gibi, biz de çağın gereklerine göre hedeflerimize gençleri alarak, tüm İstanbul seyircisiyle, tüm Türkiye’yle Şehir Tiyatrosu’nu sizin izinizde buluşturmaya devam ediyoruz. Yattığınız yer incitmesin. Bize bıraktığınız her şey için Şehir Tiyatrosu ailesi olarak çok minnettarız” dedi.

Şehir Tiyatroları Müdürü Oytun Askeroğlu da törendeki konuşmasında: “Öyle bir yapı kurmuş ki Muhsin Bey, o yıllarda çok güzel bir temel atmış. Üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin o ruhu gelecek kuşaklara aktarma açısından da bize yol gösteriyor. Ertuğrul Muhsin’in emanetine sahip çıkacağız. Huzur içinde yatsın” diye duygularını açıkladı. Tören, Muhsin Ertuğrul’un sevenlerinin mezara karanfil bırakmasıyla sona erdi.

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Çok Okunan

Son Yorumlar

Habil Tangören Açık Malezya’yı Keşfedin
habil tangören Açık Kish Adası Basra’nın İncisi…

Turizm Muhabiri sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et