13 Temmuz 2024 Cumartesi
Ana SayfaHaberKüçük Ressamlar Sergi Açtı

Küçük Ressamlar Sergi Açtı

İstanbul Ataşehir’de faaliyet gösteren Piccoli Yaratıcı Çocuk Sanat Atölyesi’nde resim eğitimi alan çeşitli yaş aralığındaki çocuklar, öğretmenleri Deniz Kıroğlu önderliğinde resim sergisi açtı.

Habil TANGÖREN

Ataşehir Metropol AVM’deki etkinlik alanında düzenlenen yılsonu sergisi, veliler ve davetliler tarafından büyük ilgi gördü. Yıl boyunca yaptıkları çalışmalardan örnekleri sergileyen küçük ressamlar, ailelerinin gururu oldu. Sergide yer alan resimleri yakından inceleyen aileler ve davetliler, hayranlıklarını dile getirerek çocukları ve öğretmenleri Deniz Kıroğlu’nu tebrik etti.
3 kategoride sınıflandırılan siyah-beyaz ve renkli resimlerinin yanında gururla poz veren küçük ressamlar, gelecekte aralarından isim yapmış ressamların çıkacağını haber veriyor gibiydi.

Öğrencilerine sertifikalarını vererek tebrik eden sanat eğitmeni Kıroğlu yaptığı kısa konuşmada, “Her birimiz içimizde bir renk paleti taşırız. Mutluluk, neşe, hüzün, öfke, sevgi ve korku. Her duygu, kendine özgü bir renk, bir dokunuş, bir melodidir. Bu sergide duyguların bu büyülü yolculuğuna çıkacaksınız. Çocuklarım, yıl boyunca çalışmalarını büyük bir ciddiyetle yaparak bu sergiyi hazırladı. Her biriyle gurur duyuyorum. İnanıyorum ki bu yeteneklerini daha da geliştirerek ileride iyi birer ressam olacaklar. Bu sergiyi, aynı zamanda benim de emeklerimin karşılığı olarak görüyorum ve mutluluk duyuyorum. Bu güzel heyecanımızı bizlerle paylaştığınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.


Sergiyi gezen ikizler Duru Nazlı ve Ayşe Nil Çavuş, sergide 8 eseri bulunan kuzenleri Berfin Umay Akbay’ı tebrik ederken, anne Özlem Akbay da kızının resminin önünde gururla poz verdi. İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Çok Okunan

Son Yorumlar

Habil Tangören Açık Malezya’yı Keşfedin
habil tangören Açık Kish Adası Basra’nın İncisi…

Turizm Muhabiri sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et