24 Şubat 2024 Cumartesi
Ana SayfaDestinasyonDubai Türkleri Bekliyor

Dubai Türkleri Bekliyor

Dubai Ekonomi ve Turizm Departmanı (DET), Türk turistleri Dubai’nin farklı destinasyonlarını tanıtmak için İstanbul’da basın toplantısı düzenledi. 

Toplantıda Dubai Ekonomi ve Turizm Departmanı’nın (DET) Asya Pasifik bölgesinden sorumlu Uluslararası Operasyonlar Bölgesel Direktörü Shahab Shayan, Dubai hakkında güncel ziyaretçi verilerini açıkladı, Dubai’nin kültürden mutfağa, eşsiz cazibe merkezlerinden maceraya ve alışverişe kadar sunduğu çeşitliliği vurguladı.

Dubai ekonomisinden de söz eden Shayan, şehrin 2023’ün ilk yarısında yüzde 3,2 büyüyerek 223,8 milyar BAE Dinarı toplam bir değere ulaştığı belirtti. Bu değerin, Dubai Ekonomik Ajandası’nın hedefleriyle uyumlu bir şekilde gerçekleştiğini vurgulayan Shabab Shayan, 2023’ün ocak ayından eylül ayına kadar Dubai’ye gelen 12,40 milyon ziyaretçi, yıllık yüzde 22’lik artış ve pandemi öncesi ziyaret seviyelerini yüzde 3 aşarak rekor kırdığını vurguladı.

Dubai Ekonomi ve Turizm Departmanı (DET) Asya Pasifik bölgesinden sorumlu Uluslararası Operasyonlar Bölgesel Direktörü Shahab Shayan, Dubai’nin olağanüstü yaşam kalitesi ve yüksek seviyedeki güvenlik ve emniyetiyle de tanındığından da söz ederken “Birleşik Arap Emirlikleri 2023’te dünyanın en güvenli ikinci ülkesi oldu. Ayrıca, finansal hizmetler sağlayıcısı Remitly tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanan ve Türk medyasında da kendine yer bulan rapora göre Dubai, taşınmak için en iyi şehir olarak seçildi” dedi.

Turizm Muhabiri

Mesleği gazeteci. Tam 35 yıl Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yaptı. Bir insan ömrünün yarısı kadar bir süreyi, haber peşinde koşarak geçirdi. Yüzlerce, binlerce gazete sayfalarında emeği geçti. Turizm Muhabiri adındaki haber sitesini 2019 yılından kurdu ve o günden beri ekranlarınızdan yayın yapıyor.

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Çok Okunan

Son Yorumlar