24 Mayıs 2024 Cuma
Ana SayfaYazarYaz Kaçamağına da Razıyım

Yaz Kaçamağına da Razıyım

Günün yoğunluğunu karşılarken hangimiz acaba yedek plan yapabiliyoruz? Ama bu iş ile biz ilgilenmezsek kim ilgilenecek?

Ferzan Ünlüsoy

Hepimizin mutlak bir geçmişi var ve bu geçmişten çıkarttığımız dersler de var. Muhtemel aldığımız dersleri bir kez daha tekrarlamak istemeyiz. Bunun içinde her şirketin risk yönetimi yapması şirketin geleceği açısından son derece önemlidir. Hepimizin arzusu şirketimizin başında olmak ama biz yokken de şirket nasıl yürüyecek diye bir plan oluşturmak. Ben yokken kısmını biraz daha açmak lazım… Bu bir haftalık tatil de olur, yaz dönemi boyunca işleri yazlıktan uzaktan kumanda ile de takip etmek de…

Artık zamanı geldi diye düşünürseniz şöyle;

Bir kaç ay ortadan kaybolmayı da göze alabilirsiniz. Ben Bizler turizm sektöründe çalışanlar olarak sermayemiz bilgimizdir ve iş ağımızdır. Ekip olmadan tek kişi hiçbir şey yapamaz, ekip başının en büyük becerisi ekibini kurmak ve aralarındaki harmoniyi sağlamaktır. Böylece şuna inanmalıyız ki işin en önemli kısmı insana yapılan yatırımdır. Bazen yatırım yaparsınız ve sonrasında duvara tostlarsınız, güvendiğiniz dağlara kar yağmıştır bazen de hiç tahmin etmediğiniz kişi size en sadık kişi olmuştur.

Şimdi gelin uzun süreli ortadan kaybolma hayalini bir yana bırakalım ve yaz kaçamağına konsantre olalım.

  • Ödemeler konusu bir şirketin repütasyonu ve güvenirliliği için işin en önemli kısmıdır. Masrafların ödenmesi için, şirkette güvenilen bir kişiye banka hesaplarına erişim yetkisi verilip ödemeleri sizin uzaktan onay vermeniz sağlanabilir.
  • Satış olmadan şirket ayakta kalamaz, bunun için satış kanallarını yakından takip edilmek için bilgi işlemciye hazırlatılacak küçük bir yazılım yazdırılması şahane olur.
  • Personelin motivasyonun korunması için düzenli aralıklar ile görüntülü görüşmelerin yanı sıra fiziksel görüşmeler için kısa ofis kaçamaklarının yapılması çok doğru olacaktır. Bazen sürprizler size gerçeği görmenizde yardımcı olabilir? Bu kadar hazırlıktan sonra artık var mısınız? yaz kaçamağına.
İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Çok Okunan

Son Yorumlar

Habil Tangören Açık Malezya’yı Keşfedin
habil tangören Açık Kish Adası Basra’nın İncisi…

Turizm Muhabiri sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et